Bezpodstawne zwolnienie? Co zrobić?


Autor: nowaczyk19 | Kategorie: Porady prawne 
26 marca 2016, 00:21

Jeśli myślisz, że pozostałeś niesprawiedliwie zwolniony przez pracodawcę, mądrze będzie spróbować odwołać się od tej decyzji. Jeżeli odwołanie nie przyniesie efektów równie dobrze będzie złożyć pozew do sądu.

 

Przed złożeniem oficjalnej skargi przeciwko pracodawcy o bezpodstawne zwolnienie trzeba w pierwszej kolejności spróbować rozwiązać powody swojej dymisji. Rozwiązać kłopoty można za sprawą arbitrażu – przedstawiciel będzie dążył do pogodzenia stron. Ważne jest to, aby zachować kopie wszystkich pism wysłanych albo odebranych podczas spotkań i dyskusji.

 

Jeśli jednak uda się osiągnąć z pracodawcą kompromis i nie zdecyduje się on na Twoje zwolnienie wówczas nie dopuszcza się już składania skargi w sądzie.

 

W przypadku bezprawnego zwolnienia jesteś uprawniony do wniesienia roszczenia jak najszybciej od otrzymania wypowiedzenia umowy o pracę. To do Ciebie należeć będzie obowiązek zademonstrowania dowodów stanowiących o niezasłużonym zwolnieniu. Jeśli sąd zgodzi się, iż zostałeś potraktowany niesprawiedliwie wtenczas zostanie Ci przyznane odszkodowanie lub w wybranych przypadkach możliwość powrotu do uprzedniej pracy.

 

Odszkodowanie będzie miało na celu wypłacenie zaległego wynagrodzenia za okres wypowiedzenia jaki stanowi umowa o pracę. Więcej informacji o prawie pracy znajdziesz na: prawnik Wrocław prawo.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz