Dyskryminacja zważywszy na religię w miejscu...


Autor: nowaczyk19 | Kategorie: Porady prawne 
26 marca 2016, 00:18

Nietolerancja pozostaje jednym z największych kłopotów wśród pracowników w naszym kraju. Mimo iż dyskryminacja biorąc pod uwagę wiarę i inne czynniki została zdelegalizowana, to wciąż zdarzaj się nazbyt często. Jeśli masz do czynienia z nietolerancją mając na uwadze swoje przekonania wyznaniowe, wiek, rasę lub inne czynniki możesz mieć prawo do odszkodowania.

 

Wolność religijna jest jednym z podstawowych praw zagwarantowanych wszystkim obywatelom. Jesteśmy wolni aby urzeczywistniać własną duchowość, na własną rękę albo we wspólnocie. Niestety nie każdy jest tolerancyjny. Wespół z cechami indywidualnymi jak płeć i pochodzenie, religia jest jedną z kategorii chronionych poprzez prawo.

 

Nietolerancja może przydarzyć się wszędzie i przybierać wielorakie odmiany. Niektórzy ludzie mylnie myślą, że odnosi się wyłącznie osób z mniejszości etnicznej – z nierównym traktowaniem może spotkać się każdy.

 

W miejscu pracy nietolerancja przybiera formę wybiórczego zatrudniania i zwalniania. Jest to niezgodne z prawem by zwolnic kogoś przez odmienne wyznanie. Dyskryminacja może być bardziej subtelna, jak na przykład odmowa szkoleń.

 

Jeżeli ze względu swoich przekonań wyznaniowych masz do czynienia z nietolerancją w miejscu pracy, masz prawo stanąć w obronie własnych praw. Poszukując pomocy u prawnika, jak prawnik Wrocław, można podać pracodawców do sądu o ich nielegalne praktyki. Jeśli wygrasz rozprawę będziesz miał możności na rekompensatę.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz