Ewidencja typów nietolerancji w miejscu...


Autor: nowaczyk19 | Kategorie: Kancelaria 
26 marca 2016, 00:23

Jestem pewien, że nierzadko natrafiłeś na przejaw nietolerancji w miejscu pracy w ciągu swojej kariery zawodowej. Tutaj, w Polsce takie działania są zakazane i na pewno każdy kraj ma takie same reguły.

 

Oto krótka ewidencja rodzai dyskryminacji w miejscu pracy:

 

Nietolerancja rasowa

 

Dzieje się tak, gdy pracownicy lub nawet dyrektorzy i menedżerowie traktują osoby innej rasy na sposób niesprawiedliwy. Oni ich nie szanują a to oddziałuje na to jak są traktowani.

 

Dyskryminacja płciowa

 

Dzieje się tak, kiedy pracodawca m.in. okazuje więcej szacunku zatrudnionym płci męskiej. Takie nierówne traktowanie trwa już od wielu lat. Niektórzy ludzie myślą, iż faceci są lepsi we wszystkim co czynią. To nie jest prawda. Kobiety mogą robić te same zadania w podobny sposób jak mężczyźni, na tym samym poziomie.

 

Dyskryminacja zważywszy na narodowość i język

 

Dzieje się tak, gdy zatrudniony jest inaczej traktowany przez swoje pochodzenie. Wyobraź sobie, iż narodziłeś się w Czechach a na rozmowie kwalifikacyjnej słyszysz, iż nie mogą Cię zatrudnić przez Twój akcent.

 

Nietolerancja z uwagi na religię

 

Dzieje się tak, kiedy pracownik jest niesprawiedliwie traktowany jedynie poprzez odmienną wiarę.

 

Dyskryminacja zważywszy na orientację seksualną

 

Z tym gatunkiem dyskryminacji mamy do czynienia, kiedy ktoś jest źle traktowany poprzez swoje upodobania seksualne. Pracodawca może nie zatrudnić kogoś lub nawet zwolnić wyłącznie dlatego, iż ta osoba jest homoseksualistą.

 

To jedynie kilka z wielu gatunków nietolerancji w miejscu pracy. Każdy przejaw nierównego traktowania jest niezgodny z prawem, przydatna jest pomoc prawnika - adwokat Wrocław to zawodowiec zajmujący się prawem pracy.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz