Prawo pracy – bezprzyczynowe zwolnienie


Autor: nowaczyk19 | Kategorie: Porady prawne 
26 marca 2016, 00:22

Jeśli pozostałeś zwolniony w nieprzepisowy sposób możesz zastanowić się na tym, czy aby nie było to nieprzepisowe zwolnienie. Co to znaczy dla Ciebie? Nieprzepisowe zwolnienie z pracy jest terminem prawnym stosowanym przez adwokatów do opisania okoliczności, w których pracodawca zwalnia zatrudnionego z pogwałceniem umowy o pracę. Częstym przypadkiem nieprzepisowego zwolnienia jest sytuacja, gdy zatrudniony jest zwolniony bez wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Pierwszym krokiem jest pogrzebanie umowy o pracę, żeby zobaczyć jaki jest okres wypowiedzenia i jak wyglądają procedury zwalniania zatrudnionych.

 

Roszczenie o nieuczciwe zwolnienie może być wniesione do sądu. Odszkodowanie jakie osiągniemy zależeć będzie od naruszonych praw poprzez pracodawcę. Jeżeli jest to zwykłe niezapłacenie za okres wypowiedzenia, będzie on zmuszony do wykonania należytej wpłaty. W rezultacie żądane kwoty są stosunkowo niskie – chyba, że okres wypowiedzenia jest dłuższy niż miesiąc.

 

To jeden z serii artykułów odnośnie problemów z zakresu prawa pracy. Żeby poznać więcej wiadomości związanych z bezpodstawnym zwolnieniem obserwuj kolejne wpisy z cyklu adwokat prawo Wrocław. Poznasz najwspanialsze wskazówki dotyczące Twoich praw w miejscu pracy.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz