Przejawy dyskryminacji w miejscu pracy


Autor: nowaczyk19 | Kategorie: Kancelaria 
26 marca 2016, 00:21

Segregacja rasowa w miejscu pracy jest niestety powszechna. Istnieje w miejscach pracy na całym globie. Dzięki globalizacji i lepszych możliwości transportowania się ludzie podróżują po całym globie i wykonują zawód w nowym miejscu zamieszkania. Ich kultura, tradycje, zainteresowania i przekonania różnią się od miejscowych a to kieruje do konfliktu interesów. Może to kierować do nietolerancji rasowej we wspólnocie.

 

Nietolerancja w miejscu pracy wpływa na morale i pewność siebie pracownika. Może to prowadzić do ograniczenia poziomu produktywności pracownika lub całej ekipy. To również nie sprzyjające środowisko pracy dla nowych pomysłów i projektów, które właśnie są omawiane i urzeczywistniane.

 

Z tych względów rządy na całym świecie przedłożyły przepisy zakazujące dyskryminacji w miejscu pracy. Zagwarantowano ochronę jednostki przed nierównym traktowaniem z uwagi na rasę i kolor skóry, w odniesieniu do nagród, szkoleń i odwołań. Poza tym norma zaświadcza, iż każda poszkodowana osoba może pozwać pracodawcę do sądu, a tam ważna jest pomoc adwokata jak prawnik prawo Wrocław.

 

Mimo jasnego prawa zgłaszanych jest coraz więcej przypadków nietolerancji. Może to także wynika z pogłębiającej się znajomości praw pracowniczych pośród zatrudnionych.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz